Wspólnota mieszkaniowa ul. Sucharskiego w Dębicy

Forum społecznościowe mieszkańców Wspólnoty mieszkaniowej ul. Sucharskiego 17 w Dębicy


#1 2014-01-28 13:02:38

łazarek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-08-21
Posty: 15
Punktów :   

Spotkanie z ADM

W dniu 27 stycznia, doszło do spotkania pomiędzy (Jan Sojka i Piotr Łazarz)  z Panem Prezesem ADM-u (Pan Grabowski).
Wstępnie zostało ustalone, że spotkanie sprawozdawcze z poprzedniego roku odbędzie się     12 marca tego roku o godzinie 17:30. Prosimy o obowiązkowe przybycie, gdyż będą omawiane bardzo ważne kwestie, które zostały poruszone podczas rozmowy z Panem Prezesem.

Postulaty:
1.    Poprosiliśmy o to, aby ADM w naszym imieniu wystosował do Developera pismo o przekazanie wszystkich gwarancji (szczególnie, kiedy się kończą i kto jest wykonawcą).
2.    Zgłosiliśmy kilka kwestii dotyczących sprzątania:
3.    Okres zimowy – odśnieżanie (śnieg, aby spychali na tył bloku)
-  ustawienie pojemnika z piaskiem w garażu, gdzie znajduje się śmietnik, tak abyśmy mogli sobie posypać w razie nagłej potrzeby
4.    Okres letni – koszenie trawy a szczególnie grabienie jej zaraz po skoszeniu
- większe dbanie o trawę (rekultywacja trawy)
- koszenie ma się odbywać minimum co dwa tygodnie
5.    Śmieci a szczególnie selektywne zbieranie i zakup zbiorników. ADM chce, aby każdy zaktualizował liczbę osób w mieszkaniu.
6.    Zużycie prądu wspólne według ADM jest bardzo duże prawdopodobnie jest to związane z oświetleniem na zewnątrz. Na spotkaniu będzie o tym mowa.
7.    Plac zabaw, będzie miał zmienione podłoże ze względu na bezpieczeństwo dzieci Zaproponowaliśmy piasek oraz piaskownicę jako dodatkową atrakcję dla najmłodszych.
8.    Zamontowanie słupków na chodniku, aby samochody nie mogły parkować. Blokują wjazd i wyjazd do garaży jak również przejście dla pieszych po chodniku.
9.    Poprosiliśmy, aby pracownik ADM-u raz w tygodniu przeszedł po klatkach i wokół bloku aby sprawdzić czy nie brakuje oświetlenia.

Prawdopodobne spotkanie z JRW –developerem odnośnie gwarancji będzie 10 lutego br..

Offline

 

#2 2014-01-30 21:43:16

jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: Spotkanie z ADM

Jeśli istnieje możliwość uzupełnienia w/w listy tematów spotkania chcę dodatkowo zaproponować punkt 10.

-zwrócenie uwagi na zakaz wyprowadzania zwierząt domowych na trawnik przed blokiem a w szczególności plac zabaw - tuż przed opadami śniegu miałem nieprzyjemną okazję zaobserwowania, że jakieś zwierze dość gęsto użyźnia trawnik w okolicy placu zabaw(a pewnie nie o taką rekultywację trawnika idzie w pkt.4.) Pomijam już przepisy i ustawowy obowiązek sprzątania po własnym pupilu ale tam się bawią dzieci !!!!!!!

Ostatnio edytowany przez jacek (2014-01-30 21:43:55)

Offline

 

#3 2014-01-30 21:46:41

jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: Spotkanie z ADM

Mam jeszcze pytanie dotyczące spotkania z deweloperem - gdzie i z kim ma odbyć się to spotkanie ?

Ostatnio edytowany przez jacek (2014-01-30 21:47:04)

Offline

 

#4 2014-01-31 22:46:52

łazarek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-08-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: Spotkanie z ADM

Jacku odnośnie psa to rzeczywiście masz rację poruszymy to na spotkaniu bo nie tylko Ciebie to irytuje. Spotkanie z developerem planowane jest tu na miejscu abyśmy mogli wszystkie kwestie uzgodnić. Nie wiemy jak podejdzie do tego JRW ale muszą odpowiedzieć ADMowi który wystosował pismo w Naszym imieniu.

Offline

 

#5 2014-02-01 08:40:09

jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: Spotkanie z ADM

Ja osobiście mam jeszcze taką jedną małą uwagę - prawdopodobnie niebawem będzie kończyć się okres trzyletniej rękojmi a każdy z nas wie jakie wady wykonawcze ma budynek. W związku z powyższym w naszym wspólnym interesie jest by jakiś niezależny spec od budowlanki przeprowadził jego ocenę. Jeśli tego nie zrobimy będziemy musieli znacznie zwiększyć wysokość odpisu remontowego a remonty rozpocząć przed upływem 5 lat użytkowania budynku. A koszty mogą być całkiem spore. Mam wrażenie że właściciele lokali zamieszkujący budynek nie brali takiej ewentualności pod uwagę. A biorąc pod uwagę upływ czasu i ewentualne komplikacje z tym związane czasu na zwlekanie już nie ma.


............... a jeśli idzie o psie niespodzianki na trawniku to według mnie - są dwa wyjścia - albo ugodowe - właściciel pas sprząta po nim, albo .... no cóż z doświadczenia wiem że pojedyncza wizyta straży miejskiej w tym temacie kosztuje około 250 zł(do 500 zł - KKW + regulamin utrzymania czystości w M.Debica) a tutaj nie może być sentymentów - chyba żadne z rodziców nie chce ryzykować (i tu nie przesadzam) życia swoich dzieci.

Ostatnio edytowany przez jacek (2014-02-01 22:14:26)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roten.pun.pl www.rodowody.pun.pl www.anonymouse.pun.pl www.sr.pun.pl www.priv-m2.pun.pl