Wspólnota mieszkaniowa ul. Sucharskiego w Dębicy

Forum społecznościowe mieszkańców Wspólnoty mieszkaniowej ul. Sucharskiego 17 w Dębicy


#1 2013-09-07 20:54:38

jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-07
Posty: 9
Punktów :   

Regulamin placu zabaw

Witam,
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić kto jest autorem regulaminu "Placu zabaw" ??? No i gdzie zaczyna a gdzie kończy się "Plac zabaw" a zwłaszcza czy ławki przed klatka nr 1 również do niego należą? Koniecznie trzeba to wyjaśnić biorąc pod uwagę dopuszczone godziny korzystania z Placu 


Czy takie sprawy jak treść regulaminów nie powinny być uzgadniane ze Wspólnotą a ich treść przyjmowana w drodze uchwały Wspólnoty Mieszańców?? Według mnie ten regulamin, choć co najmniej  w części słuszny, jest tylko plakatem i zaśmieca Plac zabaw.

Ostatnio edytowany przez jacek (2013-09-08 09:43:25)

Offline

 

#2 2013-09-11 20:44:02

łazarek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-08-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

witam

Prawdopodobnie  regulamin jest powieszony przez ADM :-) Chyba ,że developer jeszcze to powiesił ...

Offline

 

#3 2013-09-12 21:20:50

jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

No tak - to możliwe że zarządca ma taki obowiązek. Niech więc ten "regulamin anonim" sobie tam wisi.

A korzystając z okazji tematu regulaminów i zasad - może by tak poruszyć temat zamykania bramki "osobowej" do podwórka ..... jakiś czas temu było bardzo ciężko ją zamknąć(w zasadzie bez solidnego trzaśnięcia niemożliwe)- teraz już bramka zamyka się lekko i bez problemów, więc może by tak każdy z nas postarał się ją zamykać ?????? Chyba każdemu z nas zależy żeby teren wokół bloku był miejscem spokojnym i bezpiecznym.

Offline

 

#4 2013-09-14 23:10:14

łazarek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-08-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

Jacku to wszystko wiąże się poniekąd z domofonem który tak naprawdę może każdy otworzyć... Ja osobiście też zwróciłem na to uwagę i za każdym razem jak wyjeżdżam lub wjeżdżam na teren bloku wychodzę z samochodu i zamykam większości razu jest niestety otwarta. Cóż ten kto nie zamyka wie o tym ale niestety albo to niedopatrzenie albo brak kultury ...

Offline

 

#5 2013-10-10 07:58:40

Mieszkaniec3

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

Witam, nawiązując do pierwszej wypowiedzi Pana Jacka, nasuwa mi się pytanie, czy w takim razie zmiana miejsca usytuowania placu zabaw nie powinna być uzgadniana ze Wspólnotą Mieszkaniową. Może warto mieć na uwadze, że część mieszkańców kupując mieszkania sugerowała się projektowanym miejscem placu zabaw, który został wykonany przez developera zgodnie z założeniami projektowymi, a ktoś z mieszkańców nie pytając o zdanie innych plac zabaw przeniósł zostawiając w starym miejscu już zniszczony trawnik, a plac zabaw ustawił bardzo blisko pod wieloma oknami, zasłaniając co poniektórym jedyne światło.

Czy mieszkańcom nie zależy na utrzymaniu czystości i ładnego wyglądu całej posesji. Może warto dodatkowo zastanowić się nad wyłożeniem podłoża pod placem zabaw odpowiednią nawierzchnią, która jednocześnie będzie wyglądać estetycznie i będzie bezpieczna dla dzieci.

Offline

 

#6 2013-10-12 00:05:53

 wuju87

Administrator

Call me!
Skąd: Mieszkanie nr.11
Zarejestrowany: 2013-08-20
Posty: 12
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

Mieszkaniec3 napisał:

Witam, nawiązując do pierwszej wypowiedzi Pana Jacka, nasuwa mi się pytanie, czy w takim razie zmiana miejsca usytuowania placu zabaw nie powinna być uzgadniana ze Wspólnotą Mieszkaniową. Może warto mieć na uwadze, że część mieszkańców kupując mieszkania sugerowała się projektowanym miejscem placu zabaw, który został wykonany przez developera zgodnie z założeniami projektowymi, a ktoś z mieszkańców nie pytając o zdanie innych plac zabaw przeniósł zostawiając w starym miejscu już zniszczony trawnik, a plac zabaw ustawił bardzo blisko pod wieloma oknami, zasłaniając co poniektórym jedyne światło.

Czy mieszkańcom nie zależy na utrzymaniu czystości i ładnego wyglądu całej posesji. Może warto dodatkowo zastanowić się nad wyłożeniem podłoża pod placem zabaw odpowiednią nawierzchnią, która jednocześnie będzie wyglądać estetycznie i będzie bezpieczna dla dzieci.

Rodzice przenoszący plac zabaw sugerowali się jedynie dobrem dzieci, które się na nim bawił. Niestety poprzednie miejsce pozostawiało wiele do życzenia choćby przez to że zaraz przy końcu zjeżdżalni jest studzienka na której dzieci niejednokrotnie się przewracały... Na szczęście Naszym dzieciom nic się nie stało i dlatego postanowiliśmy przenieść plac zabaw. Jeżeli macie jakieś obiekcje proszę bardzo zorganizujmy jakieś spotkanie wewnątrz wspólnoty aby omówić tą czy też inne kwestie.

Jeżeli chodzi o nawierzchnie to nie sądzę aby to akurat było priorytetową sprawą... Spójrzmy na to od tej strony jak często i jak koszona jest trawa. Tak na prawdę wygląda ona tragicznie więc nie sądzę aby tutaj odpowiednia nawierzchnia pomogła w estetyce naszego podwórka

Na prawdę jestem chętny na spotkanie wewnątrz wspólnotowe aby omówić kilka ważnych kwestii związanych z naszym blokiem. Każdy się boi lub nie chce wtrącać się w sprawy wspólnoty. Forum istnieje już dobre 2 miesiące a ile osób jest zarejestrowanych ? Odzew jest imponujący jak na to że prawdo podobnie nie wiem dokładnie są tylko 2 mieszkania nie zamieszkane. Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz Wójcik
Mieszkanie nr. 11


Pozdrawiam

Łukasz Wójcik

Offline

 

#7 2013-10-14 23:51:54

 Mario

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

Witam.
Co do placu zabaw myślę , że jest on w dobrym miejscu , chociaż moje dzieci bawią się sporadycznie ponieważ jeszcze nie mieszkamy.Co do trawnika trzeba dosiać trawę na wiosnę,bo jest kiepsko zresztą sam dosiewałem jeszcze jak nie mieszkało tyle osób.Koszenie trawy to jakaś porażka trzeba porozmawiać z administracją bo tak dalej być nie może robią to po prostu na odj.... Co do nawierzchni przy placu zabaw kiedyś można pomyśleć o czymś takim ponieważ jest to dobra rzecz.Szkoda że nie spotkaliśmy się jakoś wszyscy na jakimś małym grilku integracyjnym i nie poznaliśmy się bliżej i nie pogadaliśmy , ale myślę że kiedyś to nastąpi:) Co do domofonów i zmiany kodów podejdę w najbliższym czasie i zobaczę co da się zrobić.Strasznie cicho na tym forum:)
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
21:)

Offline

 

#8 2013-10-18 11:11:25

łazarek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-08-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: Regulamin placu zabaw

Witam

Chciałbym się odnieść do firmy sprzątającej. Ja osobiście byłem strasznie wkurzony po poprzedniej zimie(jaja z odśnieżaniem nie tylko chodnikó ale również drogi dojazdowej) zrobiłem małą rewoltę która tak naprawdę nic nie dała bo firma nic nie robi prócz sprzątania klatek... Osobiście nie dzwoniłem prosząc o wykoszenie do czasu. Bo pomyślałem ,że nie skoszą tej trawy przed zimą więc zadzwoniłęm i zjawili się ale jak wykosili? Ja bym to lepiej chyba zrobił W związku z tą sytuacją chciałbym aby na następnym zebraniu podjąc decyzje o zerwaniu umowy z tą firmą bo jest nie rzetelna. Z następną chciałbym abyśmy ustalili ,że mają odśnieżać np o 7 rano keidy większość z nas wyjeżdza do pracy aby kosili przynajmniej raz na miesiąc itp. Będzie napewno spotkanie bo ADM musi nam przedstawić pod koniec roku bilans za cały rok więc jak sami nie zrobimy i nei zorganizujemy sie to Oni zrobią.  Proszę Was o wypowiedzenie się co do firmy sprzatającej.
Co do placu zabaw to przeniesienie ma swoje plusy i minusy ale to faktycznie powinno być ustyalone przed przesieniem.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.heroesfactory.pun.pl www.bti.pun.pl www.symbianowo.pun.pl www.forumzswnf.pun.pl www.la2husaria.pun.pl